Doradca 1 2017

Szanowni Czytelnicy, zapraszając do lektury pierwszego w tym roku wydania kwartalnika „Doradca”, pragniemy Państwu zasygnalizować ważne zmiany w przepisach podatkowych, które będą obowiązy [ ... ]

Doradca nr 4 2016

Szanowni Czytelnicy, przełom roku to odpowiedni moment na podsumowanie swojej działalności oraz zapoznanie się z nowymi obowiązkami, które czekają nas w najbliższym czasie. Tym razem początek [ ... ]

Doradca nr 3 2016

Zapraszając do lektury nowego wydania kwartalnika „Doradca” pragniemy Państwu przedstawić niektóre zmiany w przepisach prawnych dotyczące podatków CIT, PIT i VAT . Polecamy też zapoznanie s [ ... ]

Other Articles

Misja i cele Stowarzyszenia

Cele Stowarzyszenia i sposoby ich realizacji  zostały określone w artykule 9 statutu w sposób następujący:

1) Dbałość o właściwy poziom etyki i solidarności członków Stowarzyszenia.

2) Pomoc społeczna i reprezentowanie interesów podatników przed organami ustawodawczymi, administracyjnymi, skarbowymi i samorządowymi w zakresie rozwiązywania społecznie istotnych problemów podatkowych indywidualnych i grupowych.

3) Popularyzacja prawa podatkowego i wiedzy o podatkach oraz podnoszenie kultury prawnej.

4) Kształtowanie ocen i opinii na temat projektów prawa podatkowego oraz obowiązujących w tym zakresie aktów prawa.

5) Współpracę z ośrodkami naukowymi i uczelniami wyższymi w zakresie opiniotwórczym systemu prawa podatkowego.

6) Współpracę i wzajemną pomoc członków Stowarzyszenia.

7) Współpracę z osobami i instytucjami w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczeń w dziedzinie stosowania i przestrzegania prawa podatkowego.

8) Organizację szkoleń i seminariów, a w szczególności z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości, ekonomii oraz innych dziedzin prawa i działalności gospodarczej.

9) Doradztwo i pomoc organizacyjno-ekonomiczna oraz szkolenie członków i innych podmiotów zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia.

10) Inne działania sprzyjające rozwojowi statutowych celów Stowarzyszenia.

11) Organizowanie życia koleżeńskiego poprzez prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia, aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską.

12) Prowadzenie działalności pożytku publicznego poprzez wolontariuszy Stowarzyszenia na rzecz  kształcenia, aktywizacji zawodowej i promocji zatrudnienia.

13) Wspieranie członków Stowarzyszenia w wypadkach losowych, a w szczególności osób niepełnosprawnych.

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PODATKOWE
60-102 Poznań ul. Ostatnia 49
Województwo: WIELKOPOLSKIE

Nr konta bankowego WSP 95 1090 1359 0000 0000 3502 8656